Co jeszcze można zrobić ze śmieci: Rower – złomwer

Rowery stały się coraz bardziej popularne. Coraz więcej osób decyduje się na zakup roweru i zamianę samochodu na dwa kółka. Czy można pogodzić poruszanie się rowerem ze starym, odstawionym w kąt samochodem?

Zapewne ci z Was, którzy jeżdżą na rowerach częściej niż kilka tygodni w roku pomyślą o ekologi, zmniejszeniu zanieczyszczenia powietrza a przede wszystkim oszczędności pieniędzy. Lola Madrid czyli ludzie zajmujący się demontowaniem starych samochodów i przerabianiu ich na rowery znaleźli odpowiedź na to pytanie. Zresztą nie tylko odpowiedź ale i wszystkie części z których stworzyli unikalny rower.

Rower – złomwer –  Jak to jest zrobione?

Do produkcji roweru, wykorzystano praktycznie wszystkie części z których składa się samochód i to w maksymalnym stopniu. Rama jest wykonywana z elementów metalowych samochodów. Kierunkowskazy pełnią rolę lamp rowerowych a tapicerka samochodowa została wykorzystana do okucia siodełka. Zatem każdy jeden samochód zezłomowany to w zasadzie jeden „nowy” i niepowtarzalny rower. Złomowisko zatem staje się istną kopalnią surowców a może nawet potencjalną fabryką rowerów?  Proces wykonywania rowerów-złomwerów pokazano na filmie poniżej.

Jedno co mnie zastanawia to wytrzymałość poszczególnych elementów takiego roweru, bo nie da się ukryć, że materiały do budowy roweru poleżały na składowisku jakiś czas. Zatem by cieszyć się takim rowerem ludzie z Lola Madrid muszą chyba wybierać ledwo co zezłomowane samochody. Co wy sądzicie na ten temat? Czy jeździlibyście na takim rowerze?

Pozdrawiam.
Tomasz Araszkiewicz
odpadyblog.pl

  • Ernest Sobczyński

    Jeździłbym ;) stylówka!

    • Jan Gorlica

      To prawda, wygląda na niezłą maszynę:)