Nowy system gospodarki odpadami już wkrótce

Już niebawem bo 1 lutego będziemy mogli pożegnać system pomostowy a powitać nowe zasady postępowania ze śmieciami. Krótko mówiąc już wkrótce zacznie obowiązywać w Warszawie nowy system gospodarki odpadami. Czy wiemy co do czego? Postaram się Wam pomóc.

Zapowiedź nowego systemu gospodarki odpadami

Od jakiegoś czasu mieszkańcy Warszawy mogli być obdarowywani przez urzędy dzielnic pakietem kolorowych worków oraz informacją jakie odpady powinny trafiać do którego worka. Wczoraj również i ja dostałem jakże przemiły prezent. Nawet na facebooku zażartowałem, że to pewnie jakieś „uszanowanko” dla lokalnego blogera. Nic bardziej mylnego, to po prostu styczniowa jaskółka, która miała być zapowiedzią nowego systemu gospodarki odpadami, który  obejmuje jak na razie osiem dzielnic :

 • Praga-Północ
 • Praga-Południe
 • Rembertów
 • Wawer
 • Wesoła
 • Ursynów
 • Wilanów
 • Śródmieście

Co robić z warszawskimi odpadami?

Przede wszystkim należy postępować zgodnie z tym co się zadeklarowało. Gdyby ktoś potrzebował jeszcze wypełnić deklarację online to zapraszamy tutaj.  Jeśli opowiedzieliśmy się po stronie środowiska i postanowiliśmy segregować odpady to te informacje na pewno okażą się przydatne. Warto pobrać, wydrukować i stosować.

Zgłoś problem z odpadami w Warszawie

Czy zdarzyło Wam się, że odpady nie zostały od Was odebrane i zalegają gdzieś w altance, czyli zwyczajnie gniją i psują atmosferę? Możecie swoje problemy zgłaszać miastu na dwa sposoby. Drogą internetową i telefoniczną. Pierwszej opcji nie polecam, bo nasze zgłoszenie będzie jednym z wielu elektronicznych zgłoszeń, które albo zostanie olane albo zrealizowane po jakimś czasie. Zresztą nie mamy pewności, że na pewno zostało przyjęte.

Ze swojej strony polecam drogę telefoniczną. Mamy okazję porozmawiać z kimś kto na bieżąco w miarę możliwości udzielać będzie nam odpowiedzi odnośnie gospodarki odpadami w Warszawie. Gdzie znaleźć linki? Poniżej na naszym blogu.

Gdzie oddać elektroodpady ?

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny to ta grupa odpadów, która z pozoru wygląda na nieszkodliwą kupę złomu a de facto zawiera w sobie liczne szkodliwe dla człowieka i środowiska substancje i pierwiastki. Gdzie w Warszawie pozbyć się tego typu odpadów niebezpiecznych? Lista punktów zbiórki udostępniona została pod tym linkiem.

Mam nadzieję, że ta porcja informacji dla mieszkańców Warszawy okaże się pomocna.

Pozdrawiam,
Tomasz Araszkiewicz
odpadyblog.pl

 

 

 

 • rozwados

  Ja akurat mieszkam w tych dzielnicach Warszawy, gdzie jeszcze nie ma podziału czy jestem eko czy nie.

  • OdpadyBlog.pl

   Kwestia wszystkich dzielnic to kwestie administracyjno-przetargowe. Nic nowego nie powiem, że wszystko w swoim czasie. Warszawa i jeszcze kilka miast jest spóźnionych. Temat spóźnienia to temat na książkę;)