Przystanek Woodstock – co jeszcze można zrobić ze śmieci?

Dzisiaj kilka zdań na temat tego co można zrobić ze śmieci. To pytanie, które zadają sobie niemal wszyscy, którzy w jakimś stopniu związani są z tematyką odpadów. Problem nagle zaczyna nabierać znaczenia, gdy w jednym miejscu nagle zaczyna wzrastać produkcja śmieci.W okresie letnim zapewne dobrym przykładem są różnego rodzaju festiwale, koncerty – ogólnie mówiąc imprezy.  Co wtedy można zrobić ze śmieci?

Zrobić można wiele. Najprościej wyrzucać odpady do odpowiednich pojemników, jednak gdy na imprezie pojawia się możliwość kreatywnej zabawy z odpadami, grzech nie skorzystać i skończyć imprezę już przy śmietniku.

Co można zrobić ze śmieci czyli jak i gdzie bawić się kreatywnie z odpadami?

Najbliższą taką okazją jest przystanek Woodstock oraz inicjatywa „Międzygalaktyczne Miasteczko Superbohaterów 2014 „. A konkretnie okazji na dobrą i kreatywną zabawę powinniśmy wykorzystać w dniach 30 lipca – 2 sierpnia w namiocie ASP. Nie jest to zupełnie świeży pomysł, bo możliwość kreatywnego wykorzystania odpadów testowana jest już trzeci raz z rzędu. Co można było zrobić ze śmieci w zeszłym roku można zobaczyć poniżej.

Tegoroczny plan jest krótki i sprowadza się do kreatywnej zabawy podczas trwania Woodstock, tzn podczas koncertów z odpadów można stworzyć mnóstwo ciekawych rzeczy. Od biżuterii przez ubrania po portfele. Brzmi ciekawie? Zapewne tak będzie. O świetną zabawę i niezapomniane wrażenia zadba wiele grup zajmujących się kreatywnym recyklingiem w tym zaprzyjaźnieni z nami Oddamodpady.

Co ważne poza urzeczywistnianiem swoich artystycznych zdolności na Przystanku Woodstock możemy również pomóc potrzebującym dzieciom i wesprzeć nakrętkami organizację Zakrętki.info. Zbiórkę prowadzić będą również osoby z Oddamodpady. Zapowiada się więc wspaniała zabawa. Jeżeli o mnie chodzi to co prawda nie mogę być na Woodstock- obowiązki nie pozwalają – ale chciałbym podrzucić pomysł na kreatywne wykorzystanie odpadów, których na Przystanku Woodstock nie powinno zabraknąć. Myślę, że efekt może być zaskakujący.

Statement from Jesse Brass on Vime

 Wszystkim Wam, którzy będziecie na Przystanku Woodstock życzę wspanialej zabawy. Zarówno tej kreatywnej jak i czysto muzycznej. Tak czy owak – udanej imprezy.

Pozdrawiam.
Tomasz Araszkiewicz
Odpadyblog.pl