Uwaga jednoosobowi!

Nie wiem czy ktoś w ogóle zwrócił uwagę, ale zgodnie z nowelizacją ustawy o czystości i porządku w gminach, osoby które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, mają szanse ponosić koszty związane z wywozem odpadów dwukrotnie. Raz za odbiór odpadów domowych, można by rzec prywatnie natworzonych. Drugi raz za odpady powstające w prowadzonej firmie prowadzonej w mieszkaniu lub domu.
Idąc dalej z powyższym tokiem rozumowania, to taki „jednoosobowy” przedsiębiorca, powinien również zaopatrzyć się w firmowy pojemnik na odpady.

Cóż powiedzieć w takiej sytuacji… znów cisną się wulgarne słowa na usta, zwłaszcza tym, którzy mieszkają i prowadzą jednoosobową firmę w Warszawie, lub innym drogo naliczanym mieście.
Poza jakimś obywatelskim odwołaniem się i krzykiem tłumu, chyba nie wiele… odpady zgodnie z nowelizacją ustawy są własnością gminy, ale to dopiero od 1 lipca.
Kontrowersji narasta, chyba z każdym dniem. Napięć społecznych również przybywa… według mnie, oliwy do ognia dolewa, niezwykle przyjazna i miła aparycja Ministra Środowiska:)

Pozdrawiam
Tomasz Araszkiewicz
Odpadyblog.pl