Wideo na wtorek : prąd w toalecie

Prąd w toalecie – jakkolwiek nie brzmi to absurdalnie to jest to jak najbardziej możliwe. Wszystko za sprawą wyjątkowej spłuczki.

Prąd w toalecie – a po co, a komu to potrzebne?

W dzisiejszych czasach powstaje wiele projektów, które swoją rolę i zastosowanie znajdują długo po swoim zaistnieniu w świecie nauki. Jedni twierdzą , że to ok i liczy się pomysł a jeszcze inni prace i eksperymenty zaczynają od określenia tzw. funkcji celu.

Grupa koreańskich naukowców pod kierownictwem Young Sang Kima opracował spłuczkę pełniącą rolę elektrowni wodnej, oczywiście w mikro skali.  Sama konstrukcja urządzenia jest stosunkowo prosta. Wewnątrz spłuczki zastosowano  procesy przekształcenia energii kinetycznej przepływającej wody w energię elektryczną, za pomocą elastycznych dielektrycznych płytek.

Być może, urządzenie sprawdzało się nie tylko w spłuczkach ale również w instalacjach wodociągowych lub kanalizacyjnych. Kwestia jednak odpowiedniego przepływu wody czy innego płynu, który byłby na tyle duży by efektywnie mógł generować prąd. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Piszcie w komentarza.

Pozdrawiam.
Tomasz Araszkiewicz
odpadyblog.pl

 • Scarico

  Tego można było się obawiać – zamiast poważnej debaty o programie naprawczym dla polskiej gospodarki odpadami – kończymy w toalecie…

 • Iza M.

  Obejrzałam filmik i mam poczucie, że to jest kryptopornografia…

  • OdpadyBlog.pl

   Aż tak daleko idące skojarzenia? Głodnemu chleb na myśli, jak to mówią:)
   T.A