XII Konferencja Euro Power, czyli o czym rozmawia sektor energetyczny w Polsce.

Już po raz dwunasty w Warszawie odbędzie się konferencja Euro Power. 25 i 26 listopada w hotelu Westin spotkają się liderzy z dziedziny energetyki oraz kluczowi przedstawiciele rynku zarówno z sektora państwowego, jak również prywatnego.

 

Tegoroczna edycja podzielona została na dwa dni, podczas których specjaliści z branży dyskutować będą na tematy związane z energetyką zarówno tą konwencjonalną jak i alternatywną.

 

Pierwszego dnia poruszone zostaną kwestie związane z bezpieczeństwem energetycznym Polski. Istotna będzie z pewnością dyskusja na temat, czy gospodarka niskoemisyjna zapewni długofalowy rozwój rynku energii. Omówiona zostanie także regionalna współpraca w zakresie bezpieczeństwa energetycznego. Tego samego dnia zostanie również poddany pod dyskusję sektor paliwowy. Dowiedzieć się będzie można o alternatywnych źródłach napędu, a także o tym jakie konsekwencje dla rynku przyniesie czas taniej ropy.

 

Drugi dzień to dyskusje przede wszystkim o jakości energii elektrycznej i efektywności energetycznej.  Poruszona zostanie kwestia oszczędności energii oraz monitoringu. Ważną część dyskusji stanowiła będzie tematyka wpływu zakłóceń okresowych i nieregularnych na systemy elektroenergetyczne. Bardzo istotny będzie także panel dotyczący  dekarbonizacji gospodarki. Będzie to dyskusja przedstawiająca plan działania dotyczący restrukturyzacji polskiego górnictwa, a jednocześnie przedstawiony zostanie plan wsparcia inwestycyjnego dla odnawialnych źródeł energii oraz redukcji emisji gazów cieplarnianych.

 

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji zarówno ludzi związanych ściśle z branżą energetyczną, jak również obserwatorów oraz osoby z innych sektorów gospodarki. Z pewnością warto!

 

Tomasz Araszkiewicz

Monika Michalska

OdpadyBlog