Zanieczyszczenia środowiska ropą naftową? Wypróbuj nowy NAIMOR.

Chociaż tytuł może brzmieć jak reklama proszku do prania to chodzi o zanieczyszczenia środowiska ropą naftową. Pewnie każdy z nas ma w pamięci jakieś poruszające zdjęcia czy filmy przedstawiające złe skutki wycieku ropy. Są różne metody radzenia sobie z zanieczyszczeniami ropy naftowej w środowiska. Metoda NAIMOR – to tajemnicza nazwa, czegoś co teoretycznie może pomóc.

Nanostrukturalne maty węglowe pochłaniające plamy ropy naftowej, mogą być produkowane w zasadzie w każdym kształcie oraz niemal w dowolnej długości. NAIMOR’a można używać wielokrotnie, aż do napełnienia zbiornika na ropę naftową. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie autora.

Jak zapewne nie trudno się domyślić jest to projekt, który ma zamiar się dopiero jeszcze rozwinąć. Nie trudno, bo muzyka i grafika jest mocno amatorska. Chociaż jak na pewnie zerowy budżet nie jest wcale taka zła.  Autorem i pomysłodawcą jest absolwent Politechniki w Turynie. NAIMOR jest jego tzw. ” najmłodszym dzieckiem”.  Czy taki pomysł ma szansę na powodzenie? Według mnie sama idea jest jak najbardziej interesująca. Miejmy nadzieję, że pomysł przerodzi się niedługo w realny produkt. Co Wy o tym sądzicie. Podzielcie się swoim zdaniem w komentarzach.

Pozdrawiam,
Tomasz Araszkiewicz
odpadyblog.pl