„Stylówa…”

Witajcie. Przeglądając dzisiaj internet, natrafiłem na wiele artystycznych sposobów oraz pomysłów na recykling różnych niepotrzebnych sprzętów. Na pewno wielu z Was już coś takiego widziało. 

Pierwszą rzeczą która mnie zainteresowała, jest recykling,  a w zasadzie przetwarzanie starych butelek po piwie na… szklanki do piwa:D.  Od strony technologicznej, wygląda to tak, że szyjka butelki jest mocno nagrzewana. W efekcie rozpływa się na boki, tworząc brzegi szklanki. Ciekawe? Według mnie tak. Na pewno fajny gadżet:). Poniżej zdjęcia owych szklanek z butelek:):

Popijając piwko, z takich oto szklanek, należało by usiąść gdzieś wygodnie. Pomysłowy człowiek, również przewidział taką sytuacje, przerabiając stare auta na kanapy i na łóżka. Motyw łóżka z samochodu, jest dość znany. W filmach amerykańskich swego czasu dosyć często się przewijał. W ogóle przetwarzanie użytkowe starych części samochodowych ma duże zastosowanie i efekt jest dosyć ciekawy. Oto kilka przykładów:

Jednak pomysłowość i innowacyjność w świecie recyklingu i odpadów, nie jest kierowany wyłącznie w stronę mężczyzn.  Recykling, który ma coś wnosić do naszego życia, szczególnie recykling designerski, który emanuje w odczucia artystyczne jest w dużej mierze zdominowany, przez piękniejsza część naszej planety.  Przyznam szczerze, że niektóre pomysły zaskakują mnie.  Może nie tyle swoim rozmachem, co prostotą. Trzeba przyznać, że ja jako osoba ukierunkowana na bycie inżynierem (w przyszłości, choć myślę, że nie zbyt odległej) jest ukierunkowywana na rozwiązania bardziej techniczne. Jednak, przechodząc przez uliczki starego miasta, lub oglądając dzieła tzw. “recyklingu artystycznego”, uśmiecham się pod nosem. Żeby nie być gołosłownym, poniżej kilka naprawdę fajnych pomysłów designerskich, artystycznych. Niech ktoś mnie poprawi, jeśli nie dobrałem właściwego słowa. W każdym bądź razie wygląda to fajnie:)

Fajnym pomysłem jest zagospodarowanie, starej, stępionej tarki. Pomysł ciekawy i na pewno na nie jedną toaletkę będzie pasować.

Fajny wieszaczek? Jak uważacie? Kolejnym pomysłem który prezentowany jest od dłuższego czasu, więc na pewno mogliście go gdzieś już widzieć, jest wszelakie zastosowanie płyt winylowych, od misek, czy talerzy, przez zegary po damskie torebki. Winyl ma to do siebie, że jako tworzywo sztuczne, jest dosyć trwały.

Jak widać, recykling, gospodarka odpadami, jest dosyć szerokim pojęciem i można to pojęcie rozumieć na kilka różnych sposobów. Można by zaryzykować stwierdzenie, i chyba bym się bardzo nie poomylił, że tyle pomysłów jest na zagospodarowanie odpadów, ilu na świecie ludzi. Dodatkowo, mam taką nadzieję, dzieki takim postom, jak ten. odpad przestanie być utorzsamiany z brudem, syfem kiłą i mogiłą. Choć bądźmy szczerzy, odpad odpadowi nie równy:D.

Pozdrawiam i zachęcam do komentowania, brania udziału w dyskusji. Oraz zgłaszania swoich własnych pomysłów na zagospdarowanie niepotrzebnych sprzętów, które walają nam się po szafach.

Pozdrawiam

Tomasz Araszkiewicz – odpadyblog.pl

 PS: właśnie znalazłem całą kolekcje winylowych zegarów, niektóre są mega designerskie:) . Co sądzicie?

Zdjęcia, pochodzą z wyszukiwarki grafiki google

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać: