Odzysk na Syberii

Czy ktoś z Was, słysząc cokolwiek o recyklingu czy gospodarce odpadami, umiejscawiał te słowa w krajobrazie Syberii? Przecież, bądźmy szczerzy, że tereny porośnięte tundrą i zamieszkały głównie przez renifery, nijak nie kojarzą się nam z jakąkolwiek formą przetwarzania odpadów. My, uważający się za ludzi cywilizowanych, słysząc jakąkolwiek wzmiankę o Syberii, oczami wyobraźni widzimy jedno wielkie pustkowie. Nic bardziej mylnego, teren ten JEST zamieszkały przez ludzi i to nawet przez ludzi w różnym wieku, ba przez ludzi wykazujących się wielką fantazją, pomysłowość i innowacja siedząca w ich głowach z pewnością przewyższa naszą zgłuszoną maleńką wyobraźnie.

Faktem jest to, że osoby tam mieszkające mają inne rozrywki. Dobrym przykładem jest starsza już kobieta, która nie wiadomo czym natchniona, prawdopodobnie pięknem i urokiem dzikiej natury:). Pod jakimkolwiek Pani Olga Kostina, wpływem by nie była, to na pewno stworzyła coś co można, a nawet pewnie trzeba nazwać mozaiką. Mozaiką , która składa się z 30 000 nakrętek od butelek PET.  Taka ilość nakrętek wystarczyła nie tylko do przyozdobienia i udekorowania swojego własnego domku, lecz jeszcze innych obiektów na działce Pani Olgi. Efekt jest zapierający dech w piersiach, chociaż osoby dociekliwe, na pewno zapytały by się :

– Pani Olgo, a co z tymi 30 000 butelek PET? Spalone, wywalone do rzeki? Przecież to kupa plastiku.  Postaram się pokrótce odpowiedzieć za Panią Olgę. Recykling jest, ba nawet wynikł mały spór o odpady na terenie Syberii, pomiędzy Rosją a Chinami. Jednak o tym dokładniej, w następnych wpisach.

Poniżej zamieszczam kilka zdjęć z efektem dzieła pomysłowej mieszkanki Syberii. Ktoś powie że prace są tandetne lub mówiąc kolokwialnie strasznie “wiejskie”. Być może tak jest, jednak postarajmy spojrzeć się na to ,jak by nie mówić,  dzieło sztuki, w trochę inny sposób. Doceńmy pracę ludzką, oraz pomysłowość, zwłaszcza pomysłowość zgodną z recyklingiem i przetwarzaniem odpadów.
Zapraszam do podziwiania, komentowania postu, oraz odwiedzania mojej strony na facebooku. Ostatnio dużo się tam dzieje, zwłaszcza jeśli chodzi o nowe lajki:).

Pozdrawiam – Tomasz Araszkiewicz-Odpadyblog.pl

zdjęcia pochodzą ze stron:

http://cafa.pl/wp-content/gallery/dom-z-nakretek/dom_z_nakretek001.jpg
http://cafa.pl/wp-content/gallery/dom-z-nakretek/dom_z_nakretek002.jpg
http://cafa.pl/wp-content/gallery/dom-z-nakretek/dom_z_nakretek003.jpg
http://cafa.pl/wp-content/gallery/dom-z-nakretek/dom_z_nakretek005.jpg

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać: