Igloo z recyclingu

Witajcie!

Dzisiaj chciałbym wam zaprezentować konstrukcję, na jaką natknąłem się podczas moich podróży po internetowym świecie. Mowa tutaj oczywiście o budowli z rzeczy, które nie przydadzą się nam, w świecie dorosłych, a okraszone wyobraźnią dzieci mogą być idealnym surowcem do pysznej zabawy.

Konstrukcją tą jest igloo wykonane z dużych butelek plastikowych. W Polsce zapewne będzie problem ze znalezieniem takich butelek o takich pojemnościach. Na tą chwilę podobny kształt moglibyśmy znaleźć wśród butelek z płynami do spryskiwaczy samochodowych lub płynów do chłodnic. Jednak wątpię czy dzieci chciały by bawić się w konstrukcji o zapachu borygo. Być może dobrym pomysłem było by zastąpienie plastikowych butelek kartonami po mleku, lub plastikowymi, mniejszymi, butelkami po naszej Mlekowicie. To już według uznania, zapewne będzie to surowiec którego będziemy mieli akurat w nadmiarze, jeśli czytają mnie osoby mając   dzieci  to mogę zakładać, że skuszą się na butelki po coca coli,pepsi,mirindzie. Do wyboru do koloru chciało by się powiedzieć.

Myśląc o wykonaniu konstrukcji igloo z plastikowych butelek lub kartonów trzeba wziąć pod uwagę fakt, że im większy budynek chcemy zbudować tym większą ilość butelek będziemy potrzebować. Dobrym pomysłem było by zorganizowanie czy to w szkole, czy to w przedszkolu, czy w rodzinie, zależy gdzie powstanie nasza konstrukcja, zbiórki potrzebnego budulca (kartony po sokach, plastikowe butelki zależy na co się zdecydowaliśmy). Przy okazji, możemy stać się pionierami w swoim otoczeniu, pionierami ekologii i innowacyjności i zorganizować zabawę dla swoich bliskich. Jeśli któreś przedszkole lub szkoła chciała by coś takiego zrobić to przy okazji zysała by na promocji i reklamie.:)

Kolejnym wyzwaniem jakie nas czeka, po zebraniu odpowiedniej ilości butelek, jest to, że musimy je umyć. Bez względu na to, czy w środku był sok, cola czy płyn do spryskiwaczy, nie umyte butelki po jakimś czasie zaczną żyć swoim własnym życiem i kto wie czy to coś co się rozwinie w środku nie będzie się lepiej bawić od naszych dzieci w igloo. Jeśli zbierzemy butelki wraz z nakrętkami, można je zastosować jako element dekoracyjny, lub oddać jednej z fundacji zbierającej nakrętki od butelek, kwestia umowna.

Zaczynając budowę, warto zaopatrzyć się w jakieś fundamenty. Mówiąc fundament mam na myśli podstawę, może być to na przykład duża płyta kartonowa, na której zaczniemy przyklejać nasze butelki.

Jeśli mowa o klejeniu warto zapatrzeć się w kilka rzeczy. Pistolet do klejenia silikonem, by butelki lub karton się trzymał, jest to dość estetyczne rozwiązanie, ponieważ roztopionego silikonu aż tak bardzo nie widać i nie jest aż tak wonny jak inne kleje.

Warto również przygotować sobie dużo wolnego czasu, bo mimo że to ma być zabawa dla dzieci, to może nam trochę z tym zejść:).

Poniżej przedstawiam film jak wykonać takie igloo. Film jest po angielsku i opisuje projekt prowadzony w jednej z amerykańskich szkół, jednak myślę, że z powodzeniem, można go przełożyć na nasze polskie realia.

Poniżej kilka wykonanych już wcześniej zdjęć igloo, co sądzicie o takiej wersji recyklingu i promowania gospodarki odpadami wśród najmłodszych? Proszę o komentarze.

Pozdrawiam
Tomasz Araszkiewicz
odpadyblog.pl

zdjęcia pochodzą z :

http://www.flickr.com/photos/benimoto/603813014/sizes/m/in/photostream/

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=217914095009478&set=a.206615542806000.53248.206613952806159&type=1&relevant_count=1&ref=nf

http://1.bp.blogspot.com/_N_4kqVC3UG4/Sfn76NUFy4I/AAAAAAAAAug/XfetZPoevNw/s320/IMG_6634.JPG

http://www.simonespicer.com/Photos/Rotator/31_Spicer_Igloo%20detailR.jpg

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać: