Święta za pasem a tym czasem…

Witajcie !
Dzisiaj chciałbym Wam pokazać kilka pomysłów na to, jak można poradzić sobie z rzeczami które na pierwszy rzut oka wydają się nam już zbędna, a więc dalej zostajemy w świecie odpadów i ich przetworzenia i ponownego użycia. Z racji tego, że zbliżają się święta to pomysły zostaną dodatkowo zakotwiczone w świecie świąt choinki i całej tej radosnej otoczki, która już tuż tuż:).

1. Wiele osób używa ekspresów do kawy, część z nich na pewno preferują kawę przelewową, a więc zakładać można, że zostaje im pełno pustych kapsułek. Kapsułki wykonane z aluminium łatwo dają się przetworzyć na piękne i oryginalne lampki choinkowe, wystarczy tylko połączyć standardowe lampki i kapsułki, to wszystko pokazane jest poniżej:

2. Jeśli nie przekonuje was taka wersja choinkowych ozdób, to polecam zachęcić do świątecznej zabawy młodych członków rodziny i wraz  z nimi wykonać coś, co nie jest przesadnie trudne, a jednak wygląda interesująco. Często sięgamy po napoje gazowane, po wypiciu których zostają nam puste plastikowe butelki. Oto jak w prosty sposób wykonać estetyczne pudełko z takiego plastikowego surowca

3. Każdy z nas na pewno kiedyś próbował ułożyć puzzle. Nie jednokrotnie jakieś puzzle nam ginęły przez co nie byliśmy w stanie ukończyć naszej układanki. Oto co można zrobić z niekompletnych puzzli. Piękne ozdoby? Sami oceńcie

Więcej pomysłów znajdziecie oczywiście na stronie Facebooka, link do niej znajduje się po prawej stronie w rozsuwanym pasku.
Pozdrawiam serdecznie i proszę o komentarze jeśli post wam przypadł do gustu

Tomasz Araszkiewicz – odpadyblog.pl

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać: