Noworoczny recycling nabity w butelkę

Zastanawiałem się, czy podczas imprezy sylwestrowej znalazło by się coś, na co nie zwraca się większej uwagi, a można by to coś wykorzystać ponownie. Coś co po imprezie sylwestrowej i w nowym roku, gdy opadną już emocje i entuzjazm, znalazło by nowe lepsze miejsce w naszym otoczeniu.

Doszedłem do wniosku, że korek od wina lub szampana to dobry materiał do “ciekawych rozwiązań”. Pomijam, już fakt, że oryginalny korek z korka, jest wodo odporny, tzn nie przepuszcza wilgoci i z pewnością jest dobrą izolacją . Taki korek, bardzo dobrze sprawdza się również jako izolacja termiczna, na przykład w budownictwie.
Zdaję sobie sprawę, że nie każdy z osób czytających  w jakiś sposób mojego bloga ma coś wspólnego z branżą budowlaną, zatem poniższe zastosowanie korka będzie szło jak zwykle (zwłaszcza ostatnio) w stronę artystyczną, choć być może, niektóre rozwiązania mogą mieć szersze zastosowanie.

1. Pierwszą rzeczą, na jaką możemy przeznaczyć, zbierany korek z wielu imprez, to tablica korkowa. Słowo “korkowa” potraktowano tutaj bardzo dosłownie, a oto efekt tej dosłowności:

2. Opcją drugą, która zapewne, będzie miała “wzięcie” podczas wielu  oficjalnych uroczystości. Zwłaszcza tych podczas których należy posadzić gości w konkretnej kolejności i na konkretnych miejscach. Zresztą, ciekawe, czy ktoś zaczął umieszczać takie etykiety,w trakcie opróżniania kolejnych butelek:)

3.   Ciekawym rozwiązaniem, jest umieszczenie jakiegoś źródła światła w korku. Korek jest dość plastycznym materiałem ,więc nie powinniśmy mieć trudności z jego modelowaniem. Myślę, że dobrym rozwiązaniem mogą być diody LED, przy okazji połączymy upcylcling oraz energooszczędność.

4. Jednak jeśli nie posiadamy źródeł światła, lub dużej ilości korków, dobrym pomysłem było by przekształcenie korkusa pospolitusa w mini doniczkę.

5.  Propozycja dla zapominalskich. Z takim brelokiem ciężko zgubić klucze:)

6. Jeśli uda nam się zebrać naprawdę pokaźną liczbę korków, na wiosnę można postarać się o naprawdę stylową torbę:). Na lato idealnie przyda się na plażę.

Co sądzicie o takich zastosowaniach korków? Do końca roku, zapewne pojawi się jeszcze jakiś wpis, jeśli nie, to zapraszam już teraz do śledzenia mojego bloga, od nowego roku, startować będzie seria na temat przydomowych kompostowni, oraz przydomowych oczyszczalni ścieków. Tematy te są dość prężnie rozwijającymi się w Polsce, a mimo to mało się mówi na ten temat. Przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie, być może, wy słyszeliście więcej, zapraszam zatem do dyskusji:)

Pozdrawiam

Tomasz Araszkiewicz – odpadyblog.pl

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać: