Włatcy móh na wysypisku

Nie wiem, czy wiecie, ale reżyser Władców Much, Bartek Kędzierski, postanowił dodać swoje trzy grosze do szeroko pojętej kampanii edukacyjnej. Bartek Kędzierski miał pomysł, za wykonanie wzięło się Kineskop Studio, a efektem ich twórczości jest zabawna animacja, przybliżająca najmłodszym pojęcie recyclingu, przynajmniej takie było założenie. W filmie bohaterami są butelka,wiaderko, puszka, oraz rolka papieru toaletowego.

Dialogi są zabawne, a dla fanów Władców, dodatkowym smaczkiem zapewne będzie to, że butelce użyczyła głosu Andżelika oraz wiaderko mówi głosem higienistki:)
Zastanawia mnie, do kogo kierowana jest tak na prawdę  adresowany ten krótki film animowany. Władcy Much w swoim założeniu, popartym późniejszymi wypowiedziami autora i pomysłodawcy, były serialem dla dorosłych, czyli dużo starszych dzieci. Wiadomo, taki South Park, tyle że po polsku. W animacji o recyclingu, poczucie humoru jest bardzo zbliżone do tego znanego nam z Władców Much. Więc film jest dla dzieci, dla starszych dzieci, czy dla tych najstarszych dzieci? Dla kogo by nie był, jest to, moim zdaniem, animacja którą każdy może obejrzeć:) i jeszcze przy tym się czegoś dowiedzieć:).

Nie wiem czy film był pokazywany gdzieś w telewizji. Ja na niego natknołem się przypadkiem na youtube… fajnie by było gdyby takich animacji powstawało więcej.
Co wy na ten temat myślicie?

Pozdrawiam
Tomasz Araszkiewicz
odpadyblog.pl

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać: