Szkoła uczy recyclingu?

Coraz częściej w szkołach stawia się na edukacje ekologiczną, a co za tym idzie recycling. To chyba dobrze, tak sobie myślę, bo jest szansa na zainteresowanie młodych ludzi czymś ciekawym i nie chodzi mi tutaj o łażenie po śmietnikach i palenia papierosów ukradkiem:). Chodzi, rzecz jasna o poszerzanie świadomości ekologicznej.
Niestety, gospodarka odpadami, sam wydźwięk tego słowa, kojarzy się chyba bardziej z kloszardem nurkującym w śmietniku, niż z czymś co może spowodować odetchnięcie pełną piersią, oraz spokojny wypoczynek na łonie natury.
Wróćmy jednak do tej szkoły, skoro od niej zacząłem pisanie dzisiejszego postu. Pojawiają się na lekcjach ekologii i przyrody, najróżniejsze projekty dla dzieci, w których wykazać się trzeba i zmysłem artystycznym i wiedzą na temat recyclingu.
W związku z tym, dla osób poszukujących inspiracji do tego typu projektów, poniżej przedstawiam kilka zdjęć, które mam nadzieję, nakierują poszukującą młodzież ku dobrym ocenom:) . Wiem, że prawdopodobnie niektóre zdjęcia, będą się powtarzać, że albo zamieściłem je już gdzieś na blogu, albo na mojej stronie na facebooku (swoją drogą, dla poszerzenia inspiracji, polecam ją również przejrzeć:)), mimo to zapraszam do czerpania inspiracji :

głośniczki z kubeczków jednorazowych

wazon z dętki rowerowej

pudełko z plastikowej butelki

świecznik z lejka

pudełeczko z butelki półlitrowej plastikowej

kolczyki ze starych słuchawek

maska, również ze starej butelki

Mam nadzieję, że chociaż trochę inspirację młodych poszukiwaczy udało się poszerzyć, jeśli chodzi o inne zdjęcia, to zapraszam do kategorii recycling art, znaleźć można ją w rozwijalnym menu w prawym górnym rogu bloga.

Pozdrawiam.

Tomasz Araszkiewicz – odpadyblog.pl

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać: