Elektrozombiak

Tak jak już pisałem,  kilka postów niżej… akcja “Uwolnij gminę od elektroodpadów” już ruszyła . Tak jak wspominałem, na stronie można odnaleźć szereg punktów, w których można oddawać elektroodpady, kodeks dobrych praktyk i grę połączoną z konkursem.
Zabawa nazywa się “Atak Elektrozombie” i jak nie trudno się domyśleć polega na zapobieganiu apokalipsie elektrozłomu- czyli właśnie zombie. Uratowanie ludzkości polega na rozbijaniu naczyń wyrzucanych z oszalałej zmywarki…

za pierwszym razem nie mogłem załapać o co  chodzi, gdzie jest młotek, czy cegłówką też mogę porozbijać wylatujące naczynia… wątpliwości było dużo, ale z czasem wszystko stawało się prostsze. Jednak poza rozbijaniem naczyń rozrzucanych przez oszalały sprzęt AGD, musimy wykazać się wiedzą na temat recyclingu i odzysku, świetlówek, baterii telefonów komórkowych itp. Jest kilka poziomów gry i każdy cechuje się inną fabułą.Osobiście najbardziej denerwujący był pierwszy, ale gdy załapałem o co chodzi, grało się całkiem przyjemnie:)

Jeżeli chodzi o nagrody, bo czym był by konkurs bez nagród, to  do wygrania są tablety, więc można jest o co walczyć:). Gra “zainstalowana” jest na facebooku, więc w jakiś sposób będzie łatwo dostępna dla osób “zinternetyzowanych”.
Ciekaw jestem, jak zaprezentuje się CECED’owa kampania w mediach, bo jak na razie to nie słyszałem, by szersze gremium było o niej poinformowane. Czekam z niecierpliwością, na jakieś chodliwe reklamówki w TV, radio itp.
Jeśli nie lubicie czekać bez czynnie, tak jak ja, to może warto w między czasie “pyknąć” w elektrozombie, jeśli nie dla nagród to dla zabawy po prostu.
Jeśli natrafię na jakiś spot owej akcji, to na pewno wrzucę na bloga, a na 100% na facebooka:)
Pozdrawiam i życzę powodzenia w walce z apokaliptycznym “elektrozłomem”:)
Tomasz Araszkiewicz
Odpadyblog.pl

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać: