Wiosenne porządki – wiosenna kreatywność?

Jak widać, słychać i czuć, na dworze właśnie chyba na dobre rozgościła się wiosna. Śpiew ptaków rozbrzmiewa, słońce świeci oraz widać już pierwsze osoby porządkujące swój kawałek zieleni. Ogródki działkowe, grządki czy chociażby trawniki są “rewitalizowane” wraz z nadejściem wiosny i cieplejszych dni.
Często zdarza się tak, że przyjemniej spędza się czas wśród lekko tandetnego działkowego otoczenia wypełnionego narzędziami i rzeczami wielokrotnego użytku. Pozwala nam to oderwać się od miejskiego zgiełku, zrelaksować i wsłuchać się w swoje wnętrze. Prostota działkowych ogródków pozwala zmienić punkt widzenia na wiele spraw.
Wiadomo, że każde działanie człowieka generuje liczne skutki. Zajmowanie się i porządkowanie szafy, grządki czy  ogródka nie wątpliwie będzie przyczyną pozyskania lub odkrycia wielu niepotrzebnych rzeczy, odpadów które być może kiedyś będą wykorzystane wszędzie tam, gdzie sięgnie nasza kreatywność. Zgodnie z zasadą, że najprostsze rozwiązania są najlepsze,  dzisiaj ja sięgam to tego co można zrobić w ogródku i na działce ze starych i zapomnianych rzeczy, oto kilka propozycji. Mam nadzieję, że jakieś znajdzie zastosowanie u Was:)

 


 

Życzę spokojnej ciepłej i słonecznej soboty. Być może już teraz któreś z tych rozwiązań uda się komuś zastosować… kto wie.
Pozdrawiam  Tomek.A – odpadyblog.pl

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać: