Nowe stawki w Warszawie

Witajcie.
Dzisiaj jeszcze krótko na temat zmian w sprawie nowelizacji o utrzymaniu porządku i czystości w gminach.
Rada Miasta Stołecznego Warszawy, uchwaliła ona  kolejny już  cennik dla Warszawiaków.
Obowiązuje on już od 31 maja, a więc stosunkowo od niedawna. Zmiany wprowadzone, nie dotyczą jedynie sposobu naliczania opłat za odbiór i zagospodarowanie  odpadów ale również określają wzór deklaracji oraz jej proces składania.
Jak widać dużo się dzieje w świecie gospodarki odpadami i jak to zawsze bywa, to “najwięcej” dzieje się w sferze prawnej. Czas nagli, a błędów nadal nie możemy się ustrzec… no nic, jak to wszystko będzie wyglądać ?

Właściciele domów jednorodzinnych wybierać będą wybierać z jednej z trzech stawek. Wyboru i deklaracji powinniśmy dokonać do 19 lipca. Taki bowiem termin jest ustanowiony  w najnowszych poprawkach.
Jak na swoich łamach pisze komunalny.pl :

 ” Radni na sesji 23 maja przyjęli rozwiązanie oparte na trzech stawkach opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów z domów jednorodzinnych, w zależności od liczby osób zamieszkujących gospodarstwo domowe. I tak, w przypadku gospodarstwa jednoosobowego, zbierającego odpady w sposób selektywny, będzie to 44,50 zł, dwie osoby mieszkające w domu i segregujące śmieci zapłacą 68 zł, zaś trzy i więcej osób – 89 zł. W przypadku zbierania odpadów w sposób nieselektywny, stawki będą wyższe o 40%. 

W drugiej z opublikowanych w poniedziałek uchwał zawarto zmianę terminu składania deklaracji o wysokości opłaty śmieciowej. Dokumenty te będzie można składać osobiście do urzędów dzielnic, przez internet za pomocą podpisu elektronicznego lub listem poleconym do 19 lipca 2013 r. “

Dzieje się dużo i dzieje się gwałtownie, warto sprawdzić w swoim urzędzie dzielnicy, na jakim etapie sprawy stoją i mieć cały czas nadzieję, że będzie dobrze:)

Pozdrawiam.
Tomasz A
odpadyblog.pl

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać: