Problemów Warszawy ciąg dalszy

Odpadowy problem głowy w Warszawie nie ma zamiaru szybko się skończyć. Tematyka śmieciowa ma znowu szansę poruszyć mieszkańców Warszawy, którzy z każdą taką sytuacją tracą wiarę. Podejrzewam, że przede wszystkim przestają wierzyć we władzę oraz w sens segregacji odpadów. Wydawać by się mogło, że skoro Krajowa Izba Odwoławcza zgłosiła zastrzeżenia do przetargu na firmę, która miała odbierać odpady w Warszawie od 1 lipca 2013 r, to nowy system gospodarki odpadami w stolicy będzie miał szansę wreszcie zacząć działać. Jeszcze niedawno kluczowym kryterium miała być ściśle określona moc konkretnej instalacji do unieszkodliwiania odpadów. Nie jest tajemnicą, że kryteria pierwszego przetargu faworyzowały MPO. 

Tym razem, to znaczy 18 lipca Ratusz ogłosił nowe warunki a tym samym nowy przetarg.  Kluczowym kryterium w nowym podejściu do tematu i wyłowieniu najlepszej firmy ma być cena.  Wydaje się, że wszystko powinno być w porządku?
Niestety,w niedzielę wieczorem, Karol Wójcik z firmy BYŚ poinformował, że zaskarży nowe warunki przetargu w sprawie odbioru odpadów od mieszkańców Warszawy.
Skarga, jak zapowiedział Karol Wójcik, ma zostać złożona w poniedziałek. Bezpośrednio w siedzibie Krajowej Izby Odwoławczej. O co właściwie chodzi? Jakie nieścisłości zgłosi BYŚ? Te informacje zostaną ujawnione dopiero jutro, czyli w poniedziałek około godziny 14:00 ( tak przynajmniej podają serwisy informacyjne). Więcej informacji jutro…:)

Pozdrawiam.
Tomasz Araszkiewicz – odpadyblog.pl

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać: