Jak recykling nakrętek może pomagać niepełnosprawnym dzieciom?

Na to jak recykling nakrętek i chęć pomocy innym można połączyć w jedno, wpadli założyciele Fundacji Bez Tajemnic. „Zbieranie nakrętek może pomóc, ale jeżeli jest dobrze zorganizowane” mówi Michał Żukrowski, Prezes Fundacji w wywiadzie dla portalu ekologia.pl. Biorąc pod uwagę kilkuletnią działalność fundacji, można śmiało założyć, że organizacja zbiórki stoi na wysokim poziomie – i widać tego efekty.

Na to jak recykling nakrętek i chęć pomocy innym można połączyć w jedno, wpadli założyciele Fundacji Bez Tajemnic.
“Zbieranie nakrętek może pomóc, ale jeżeli jest dobrze zorganizowane” mówi Michał Żukrowski, Prezes Fundacji w wywiadzie dla portalu ekologia.pl. Biorąc pod uwagę kilkuletnią działalność fundacji, można śmiało założyć, że organizacja zbiórki stoi na wysokim poziomie – i widać tego efekty.

Fundacja działa min. poprzez akcję “Zakrętki.info” która polega na odbiorze zakrętek, a następnie ich przekazaniu i sprzedaży do organizacji recyklingu. Według jednego z głównych założeń akcji, 100% funduszy pozyskanych poprzez sprzedaż zakrętek jest przeznaczona właśnie na niepełnosprawne dzieci, a dokładniej na sprzęt rehabilitacyjny. Do tej pory udało się zebrać ponad 100 tyś. kg plastikowych nakrętek.
Fundacja zbiera nakrętki wszlkiego rodzaju, dowolnych kolorów i kształtów, przede wszystkim polipropylenowe (oznaczone kodem “5” lub “PP” – ale także i bez oznaczeń), takie jak po mleku, napojach, produktach spożywczych, ale i chemii gospodarczej. Na terenie kraju działa kilkadziesiąt punktów, w których można oddawać zakrętki.
Jeśli masz ich nadmiar, a także chcesz pomóc w zakupie sprzętu rehabilitacyjnego dla potrzebujących, odsyłam na stronę akcji. Całość wywiadu z prezesem Michałem Żukrowskim można przeczytać tutaj.

Pozdrawiam i zapraszam do akcji.
Jakub Sz.
odpadyblog.pl

0 Shares:
3 komentarzy
    1. Nakrętki to czyste tworzywo sztuczne. Zbieranie samych nakrętek to jedna z metod selektywnej zbiórki a w późniejszych procesach recyklingu. Z zebranych nakrętek produkowane są nowe lub inne rzeczy. Klocki chociażby. Butelka jest również z tworzywa sztucznego, jednak te nie zawsze są zgniatane przed wyrzuceniem. Prościej jest więc zbierać same nakrętki.
      Pozdrawiam.
      Tomasz Araszkiewicz

  1. Pingback: Maria Smith
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać: