Halloween też może być eko

Korki - Halloween

Witajcie.
Dzisiaj odpadyblog.pl dał się porwać dyniowej pasji, która już od kilku dni panuje we wszystkich centrach handlowych, bazarach oraz na różnych kramach. Chodzi oczywiście o Halloween. Jak zapewne wiecie jest to pomysł zaczerpnięty ze Stanów Zjednoczonych i pomimo, że święto to nie jest w  żadnym wypadku dniem wolnym od pracy tzn. nie jest świętem urzędowym, to zaraz po Bożym Narodzeniu cieszy się największą popularnością. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się z czego można wykonać ozdoby na Halloween? Czy popularna tego dnia dynia, jest jedynym surowcem oraz materiałem do tworzenia ozdób? Mam na to odpowiedź, ba nawet pokażę Wam, co zrobić z wydrążoną dynią dnia następnego. Jest kilka prostych sposobów na zagospodarowanie tego warzywa.  Nie obawiajcie się, nie przebrałem się za eko-dynio-stwora i nie będę straszyć bogu ducha winnych ludzi.  Mam nadzieję, że to co za chwilę zobaczycie poniżej, będzie dla Was na tyle inspirujące, że może jeszcze dzisiaj albo już za rok obok wielkiej pomarańczowej dyni pojawi się któryś z prezentowanych przez nas pomysłów. 

Przede wszystkim osoby, które chcą zmienić dynię na coś bardziej ekstrawaganckiego lub najzwyczajniej w świecie nie mają ochoty na obecność dyni w domu powinny spróbować takiego rozwiązania. Zapewniam, że wnętrze zyska nową świeżość jeśli chodzi o wygląd i design :

1. Stylowe lampiony ze zużytych puszek aluminiowych

2. Z  pustego słoika, można bardzo łatwo zrobić wspaniały lampion :

3. Lampiony nie muszą być wykonywane jedynie z dyni czy słoików, plastikowe butelki również idealnie do tego się nadają : 

Wspaniałe pomysły nieprawdaż? Jednak co zrobić w sytuacji gdy nie chcemy wyrzucać dyni? Być może zdecydowaliśmy się na kompostownik na swojej działce a odbiór odpadów jest stosunkowo drogi? Poniżej rozwiązanie tej zagadki.

Pozdrawiam.
Tomasz Araszkewicz – odpadyblog.pl

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać: