Nie będzie energii z wiatru bo… (klimatyczny) szczyt głupoty?

Jak podaje GS24 firma zajmująca się dostawą komponentów i serwisem turbin wiatrowych – LM Wind Power planuje zwolnić około 100 swoich pracowników. Ale co w tym dziwnego, czemu odpadyblog o tym pisze?

Kłopotom polskiego oddziału firmy winny jest Minister Transportu, który blokuje możliwość przewożenia komponentów drogą ekspresową nr 3. Dla LM Wind Power nie ma innej możliwości dostarczenia łopat o długości 60 i więcej metrów niż wspomnianą drogą.

Trudno mi zrozumieć bezmyślność takiej decyzji, cierpi na tym firma, pracownicy, a na końcu również budżet. Uważam że już skoro zorganizowano szczyt klimatyczny, to 12 tys. uczestników imprezy za 100 mln zł mogliby zająć się tym problemem, może po 11 dniach wytężonych rozmów problem by rozwiązali.

Źródło: gs24.pl

Aktualizacja

Minister Transportu Sławomir Nowak podał się do dymisji w związku z zarzutami nie wpisania do oświadczenia majątkowego drogiego zegarka. Być może szczyt klimatyczny już zaczął działać i problemy z transportem śmigieł się skończą.

Pozdrawiam
Tomasz Zaliwski,
odpadyblog.pl

0 Shares:
4 komentarzy
  1. Prawidłowo, że podał się do dymisji! Przecież energia wiatrowa to jest przyszłość w którą powinno się inwestować i pomagać jej rozwijać, tymczasem zamykane są drogi, którymi trzeba transportować śmigła? Miejmy nadzieję, że to się teraz zmieni. Kolejny znak tego, że niestety duża część osób na poważnych stanowiskach po prostu nie myśli.

    Pozdrawiam

  2. Trzeba demaskować niepełnosprawność intelektualną tych którzy z klucza nomenklaturowego a nie z tytułu wiedzy i umiejętności mieszają nieudolnie w naszych problemach… „W
    Dyrektywie Ramowej w sprawie odpadów przyznano pierwszeństwo zapobieganiu
    powstawaniu odpadów, ich ponownemu wykorzystaniu i recyklingowi, a składowanie
    i spalanie bez odzysku energii uznano za rozwiązania najgorsze”. Źródło: http://www.eurofundsnews.pl/content/view/22218 … A tymczasem dla nielicznych budowanych spalarni przez duże aglomeracje – do bilansu wsadu przewidzianego do spalenia ujęto praktycznie to co według unijnej hierarchii postępowania nie powinno być spalane… Zasilanie spalarni wszystkimi odpadami – w tym bioodpadami zawierającymi wodę – uczyni spalarnię instalacją o ujemnym bilansie energetycznym, bo trzeba będzie najpierw odparować wodę aby takie odpady się zapaliły… Najbardziej dziwi fakt, że takie projekty uzyskują unijne wsparcie finansowe…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać: