Co jeszcze można zrobić ze śmieci: silikażel i saszetki pochłaniające wilgoć

Saszetki pochłaniające wilgoć możemy znaleźć wszędzie. Wyciągamy je z nowych torebek, kosmetyczek, z opakowań po butach. Wiadomo,  saszetki pochłaniajcie wilgoć zabezpieczają produkty przed wilgocią. Pomimo tak istotnej roli, naszym pierwszym odruchem po wyjęciu ich z pudełka, jest ciśnięcie silikażelu do kosza. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak można je wykorzystać w inny sposób? Co jeszcze można zrobić ze śmieci?

1. Osusz swój telefon komórkowy: saszetki pochłaniające wilgoć, czyli silikażel idealnie nadaje się do takich ekstremalnych zadań specjalnych. Zalany telefon? Trzeba działać szybko. Wyjmij wszystkie karty sim i pamięci z telefonu i umieść go w woreczku wypełnionym silikażelem (suchy ryż również pomoże). Taka kuracja powinna trwać minimum 24 godziny a najlepiej kilka dni.

2. Zabezpiecz swoją golarkę: przechowywanie golarki czy żyletek (kto co lubi i używa) przedłuży żywotność narzędzi do golenia.

3. Pokonaj kondensacje pary wodnej: to coś, co powinno zainteresować wszystkich tych, którzy robią zdjęcia w zimie. Od teraz nagłe przejście z niższej temperatury do wyższej nie będzie problemem. Wystarczy, że wyjmiemy karty pamięci a aparat włożymy do pojemnika lub worka z silikażelem.

4. Zabezpiecz swoje narzędzia: do swojej skrzynki z narzędziami włóż kilka woreczków pochłaniających wilgoć by uchronić je przed rdzewieniem.

5. Powiedz NIE wilgoci w podróży: to propozycja dla tych z Was, którzy spędzają aktywnie wolny czas. Do torby podróżnej włóż kilka woreczków z silikażelem by zapobiec zawilgoceniu bagażu.

6. Zapobiegnij utlenianiu się srebra: jeśli macie to szczęście, że posiadacie w domu kolekcję srebrnych sztućców lub biżuterii to włóż kilka woreczków żelu do szkatułki lub pudełka by twoje skarby nie poczerniały

7.  Chroń swoją kolekcję : jeśli kolekcjonujesz znaczki, monety czy nawet muchy wędkarskie to warto wykorzystać właściwości silikażelu i zapobiec niszczeniu swoich eksponatów.

8. Zabezpiecz swoje fotografie: wielu z nas ma w domu jeszcze tradycyjne fotografie. By zapobiec ich niszczeniu warto do pudełka czy szuflady wrzucić kilka saszetek pochłaniających wilgoć.

Mam nadzieję, że teraz spojrzymy na silikażel łaskawszym okiem i niekoniecznie w pierwszej kolejności, wyrzucimy go do kosza. Być może kiedyś nam się przyda.

Pozdrawiam
Tomasz Araszkiewicz,
odpadyblog.pl

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać: