“Nowy” system odbioru odpadów – “nowe” problemy


Niejednokrotnie informowaliśmy was na blogu o problemach związanych z rewolucją śmieciową. Sytuacja była podobna w wielu miejscowościach – brak pojemników i worków na odpady, wydłużający się czas odbioru, a nawet zalegające na chodnikach worki z odpadami.

Celowo słowa nowy, nowe umieściłem w cudzysłowie, ponieważ system jest już znany większości Polaków a i problemy niestety są znane. Nowości te dotyczą części warszawiaków, a ten wpis dokładnie Ursynowa i Wilanowa, chociaż nie wykluczone że ten scenariusz powtarza się w innych dzielnicach objętych rewolucją śmieciową.

TVN Warszawa podaje, że dostaje wiele informacji od internautów o sytuacji związanej z odbiorem odpadów, a właściwie brakiem odbioru. Firmy do tego zobowiązane tłumaczą opóźnienia problemem z wjazdem na teren osiedli zamkniętych czy brakiem kluczy do altanek śmieciowych. Dodatkowo, jak podaje przedstawiciel SITA, harmonogram odbioru odpadów ma być modyfikowany przez najbliższe miesiące. Ponadto mieszkańcy informują że nie otrzymują pojemników na odpady i worków do segregacji, co z kolei tłumaczone jest tym, że pracownicy firm odbierających nie mogą zastać mieszkańców w domach.

W Warszawie wprowadzenie nowych zasad odbioru odpadów opóźniło się o ponad pół roku między innymi z powodu wątpliwości przetargowych. Jak widać te dodatkowe miesiące i doświadczenie z innych miejscowości nie pomogły zapobiec problemom w stolicy. Co zrobić jeżeli problem dotyczy Ciebie? O tym pisał Tomasz Araszkiewicz we wpisie “Rewolucja Śmieciowa – Poradnik gospodarki odpadami dla Warszawy“.

Krótki reportaż wideo oraz zdjęcia nadesłane przez internatów znajdują się w źródle podanym poniżej.

źródło: tvn warszawa

Pozdrawiam,
Tomasz Zaliwski
odpadyblog.pl

0 Shares:
2 komentarzy
  1. Mnożące się doniesienia o obserwowanych obrazkach z wielu polskich miejscowości o tym, że ekipy śmieciarzy powszechnie wrzucają do jednej śmieciarki wysegregowane przez mieszkańców odpady – znajdują wreszcie wyjaśnienie… Minister środowiska stwierdził: “w Polsce mamy wiele nowoczesnych instalacji do odbioru niesegregownych odpadów” – po co więc obywatele mają się męczyć jak Niemcy, Szwedzi czy inni Szwajcarzy – http://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/nie-widze-powodu-zeby-nakladac-obowiazek-segregowania-smieci,56300.html… Minister sugeruje też, że selektywna zbiórka odpadów to “czysty zysk” i wkrótce zapewne nie będą potrzebne comiesięczne opłaty za śmieci… To dziwna teza – bo akurat właściciele takiej nowoczesnej “segregatorni odpadów wymieszanych” w Warszawie chcieli największej opłaty za śmieci w stolicy http://www.portalsamorzadowy.pl/prawo-i-finanse/stoleczny-przetarg-na-odbior-smieci-zaskarzony-drugi-raz,50882.html …. A na koniec radzę przeprowadzić pewien eksperyment którego opis znalazłem tutaj http://www.samorzad.pap.pl/depesze/red.przetargi/129928/Bys-oskarza-ratusz–Kontratak-przegranych-w-stolecznym-przetargu-smieciowym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się spodobać: