Co jeszcze można zrobić ze “śmieci”: wieszak z papieru

Co jeszcze można zrobić ze śmieci? Słowo śmieć w dzisiejszym tytule jest dosyć niezręczne. Trudno przecież mówić o papierowej torbie, która w kilka sekund staje się wieszakiem. To co dzisiaj Wam chciałbym pokazać mogliście już gdzieś widzieć, albo o tym słyszeć. Czy jednak zastanawialiście się do czego to można tak naprawdę wykorzystać? 

Moim zdaniem sklepy, szczególnie te z ubraniami, powinny wprowadzić, chociaż na próbę, coś takiego. Wizerunkowo na pewno skorzystają. Jednak nie dla każdego sklepu i nie dla wszystkich taki pomysł byłby w 100% trafiony. Zatem gdzie takie małe gadżety mają szansę na duże powodzenie?

Wieszak z papieru  – gdzie się sprawdzi?

Wszędzie tam, gdzie jesteśmy w biegu i nie mamy czasu ani miejsca na noszenie ze sobą wieszaków. Jeśli nie nosimy ze sobą wieszaków to zapewne ryzykujemy pomiętymi ubraniami i tym, że wyglądać możemy jak wyjęci psu z gardła.

Będąc w podróży i kupując coś w pośpiechu na lotnisku, dworcu czy w innym tego typu miejscu i udając się do hotelu nie narzekaliśmy czasem na brak wystarczającej liczby wieszaków w szafie? Mi niejednokrotnie się tak zdarzyło. Mając taką torbę oszczędził bym nerwy. Być może taki wieszak z papieru również w rejsach morskich znajdzie szerokie zastosowanie, zwłaszcza gdy cierpimy na chorobę morską.

Jakie są  plusy papierowego wieszaka?

Autorzy pomysłu jako plusy plastikowego wieszaka podają ograniczenie ilości odpadów trafiających na składowiska. Być może, chociaż pewnie w niewielkim stopniu. Oprócz takim rozwiązaniom na terenie Polski działają jeszcze inne systemy i rozwiązania obsługujące dużo większe strumienie masowe odpadów. Moim zdaniem pomysł przede wszystkim trafia do świadomości konsumentów i wydłuża cykl życia plastikowej torby. Co Wy sądzicie na ten temat? Jest to pomysł, który zapoczątkuje rewolucję w świadomości konsumentów oraz  w racjonalnym dokonywaniu zakupów?

Pozdrawiam
Tomasz Araszkiewicz
odpadyblog.pl

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać: