Czy Spaliny mogą uratować tobie życie?

Czy spaliny mogą uratować życie? Pytanie to może wydawać się dość dziwne i w pewnym sensie abstrakcyjne. Jednak jak to zawsze bywa, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Sprawdźcie jak to z tymi spalinami jest.

Cała akcja ze spalinami sprowadza się do nowej kampanii Mercedesa. Chodzi o promocję samochodu F-Cell, który jest napędzany wodorem. Akcja reklamowa jest dość nietypowa i może nawet trochę dziwna. Dwójka wybrańców, ochotników czy ogólnie mówiąc testerów ma za zadanie przejechanie przez kalifornijską dolinę śmierci oraz przez najbardziej nieprzyjazne pustynie i odludzia USA. Ich jedynym źródłem wody pitnej są skroplone spaliny z samochodu. Sprawdźcie sami.

Oczywiście to dobrze, że aspekty paliw ekologicznych są rozwijane a tym samym dbałość o środowisko przyrodnicze. Jednak myślę, że jeszcze przez długie lata kluczową cechą ekologicznych samochodów będzie ich cena. Obecnie, moim zdaniem, samochody hybrydowe czy napędzane wodorem, traktowane są jako pewna fanaberia osób zamożnych. Jednak kto wie jak za kilkadziesiąt lat będzie wyglądać ich dostępność? Pożyjemy zobaczymy. Co sądzicie na ten temat? Piszcie w komentarzach.
Pozdrawiam.
Tomasz Aaraszkiewicz
odpadyblog.pl

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się spodobać: