Warszawski spór śmieciowy rozstrzygnięty

 

Wielka wojna o warszawskie odpady komunalne dobiegła końca. I jak w każdej wojnie, tak i w tej mamy zwycięzców i przegranych – pytanie do której grupy wliczają się sami mieszkańcy.KIO wydała osąd: przetargi na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w warszawskich rejonach obługi pozostają w mocy tj. większość stref obsłuży Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania.
KIO badało przetargi na wniosek firm BYŚ oraz Remondis, pod kątem możliwości niedotrzymania przetargowych wymagań – zdaniem przedstawicieli dwóch ww. firm było to wątpliwe. KIO jednak zadecydowało inaczej, choć sam proces wydania decyzji nie przebiegał gładko i nie obył się bez problemów, o czym więcej pisaliśmy tutaj.

Co decyzja KIO oznacza dla Waszawy? Przede wszystkim fakt, że nowy system odbioru i zagospodarowania odpadów zacznie wreszcie funkcjonowac zgodnie ze swoimi założeniami. Napewno nie rozwiąże to wszystkich problemów związanych z odpadami w stolicy, jednak jest to początek nowego etapu który teoretycznie prowadzić powinien nie tylko do poprawy komfortu mieszkańców miasta, ale i usprawnienia całego procesu wykorzystywania odpadów na poziomie ekologicznym i gospodarczym.

Pozdrawiam,
Jakub Szostakiewicz
odpadyblog.pl

0 Shares:
2 komentarzy
  1. Pora aby zgodnie z radą wiceprezydenta Warszawy – pewna supernowoczesna sortownia dokonała restrukturyzacji i zaczęła kręcić lody na czym innym…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać: