Wideo na wtorek: Recykling i Segregacja

Jak działa recykling w praktyce i jaką drogę musi przebyć odpad, aby przestać nim być? Zapraszamy na dzisiejsze wideo na wtorek.Procesy recyklingu są docelowym sposobem zagospodarowania odpadów w ogóle, który w przyszłości może zdominować nawet odzysk energetyczny. Sama idea recyklingu jest piękna zarówno na poziomie ekologicznym jak i gospodarczym: materia w obiegu zamkniętym, w 100% używana przez człowieka i w zerowym stopniu zanieczyszczająca środowisko. Czy w ogóle jest to możliwe?
Obecnie nie.
Tę samą materię zwykle można poddawać recyklingowi tylko kilka razy, gdyż przy każdym kolejnym jakość produktu będzie spadała. Być może problem ten zostanie w przyszłości rozwiązany, wszak technologia wciąż się rozwija.
Podstawą recyklingu, co wyraźnie widać w filmie poniżej, jest segregacja. Bez segregacji nie ma recyklingu – z odpadami zmieszanymi nie da się zbyt wiele zrobić. Równie ważne jest, by sama segregacja zaczeła się na możliwie najwcześniejszym etapie, czyli w naszych domach.
W dzisiejszym wideo zaprezentowano pewien system gospodarowania odpadów, rozpoczynając na ich odebraniu, a kończąc na finalnym produkcie recyklingu. Należy pamiętać, że jest to tylko jeden z wielu systemów, niekoniecznie najlepszy, lecz dobrze ilustrujący samą ideę ponownego przetwarzania odpadów w kontekście recyklingu.
Pozdrawiam i zapraszam do oglądania.
Jakub Szostakiewicz
odpadyblog.pl

0 Shares:
2 komentarzy
  1. “Podstawą recyklingu, co wyraźnie widać w filmie poniżej, jest segregacja. Bez segregacji nie ma recyklingu – z odpadami zmieszanymi nie da się zbyt wiele zrobić. Równie ważne jest, by sama segregacja zaczeła się na możliwie najwcześniejszym etapie, czyli w naszych domach”. Szkoda, że tej podstawowej wiedzy nie ma polski minister środowiska bo mówi jak ignorant http://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/nie-widze-powodu-zeby-nakladac-obowiazek-segregowania-smieci,56300.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać: