Ogólnopolskie Dni Recyklingu

Kwiecień to miesiąc, który w tym roku nas wyjątkowo zaskakiwał. To właśnie wtedy mogliśmy oglądać w ciągu jednego dnia chyba wszystkie możliwe zjawiska meteorologiczne. Deszcz, słońce, a nawet grad.  Jeśli do tej pory nie zostaliście zmrożeni natłokiem i nieskończonym arsenałem pogodowych niespodzianek, to w najbliższy weekend jest okazja do świętowania Ogólnopolskich Dni Recyklingu.

 Na samym początki chciałbym zaznaczyć, że pomimo moich starań nie prawdopodobnie nie udało mi się znaleźć wszystkich obchodów. Poniżej to co udało mi się wyszukać. Jeśli Wiecie, że u Was w mieście też odbywają się Ogólnopolskie Dni Recyklingu to w komentarzach podawajcie swoje miasta.

 Kiermasz Twórczej Reanimacji Odpadów w Bytomiu

 Kiermasz, to impreza, która odbywa się w na Rynku w Bytomiu już szósty w ramach Festiwalu Dziwnie Fajne zwanego również Międzygalaktycznym Zlotem Superbohaterów.  Kiermasz Twórczej Reanimacjii odpadów odbędzie się 25-26. Kweitnia. Chcąc najlepiej oddać ducha całej zabawy to zhyba najlepszym rozwiązaniem będzie zacytowanie tego co sami organizatorzy Piszą na stronie wydarzenia na facebooku:

Robisz coś z niczego?
Fantazyjno niestandardowego
Działasz, tworzysz, projektujesz?
U nas to zaprezentujesz!

Dni Ziemi w al. Róż w Krakowie

Jak świętować to najlepiej zrobić to z rozmachem. Kraków organizuje Dni Ziemi 24 i 25 kwietnia i w tych terminach obchody Dni Recyklingu to tylko skromny dodatek.   Krakowska Wystawa Ekologiczna i klasyczna już zbiórka surowców i zamiana ich na sadzonki to chyba die najważniejsze atrakcje czekające na nas w Krakowie. Dodatkowo jest jeszcze cała masa imprez towarzyszących. Obchody Dn Ziemi w Krakowie odbywają się tak jak wspomniałem 24 i 25 o 11-17. Klikając tutaj możecie zapoznać się z planem całej imprezy.

Jednak jeśli interesuje nas kwestia wymiany surowców na sadzonki to cytuję regulamin całej akcji:

Wystarczy przynieść 20 butelek PET lub 20 puszek aluminiowych lub 40 zużytych baterii, aby otrzymać sadzonki kwiatów balkonowych i krzewów. Zbiórka surowców trwać będzie w piątek i sobotę w godzinach 11.00-17.00 (lub do wyczerpania zapasów)

Przyjmowanie odpadów i wydawanie sadzonek odbywa się w piątek, sobotę (tj. 24 i 25 kwietnia) w godzinach od 11:00 do 17:00 lub do wyczerpania zapasów sadzonek.
Przyjmowane są: butelki plastikowe (PET), puszki aluminiowe i baterie.
Za każde 20 sztuk butelek plastikowych (PET) lub 20 sztuk puszek aluminiowych lub 40 sztuk baterii wydawana jest sadzonka.

Jedna osoba nie może otrzymać więcej niż 20 sadzonek.
Dopuszcza się oddawanie surowców wtórnych i odbieranie sadzonek przez placówki oświatowe za pośrednictwem pisemnie upoważnionego przez Dyrekcję Szkoły przedstawiciela placówki.
Jedna placówka oświatowa nie może otrzymać więcej niż 50 sadzonek.
Do oddawania surowców oraz do wydawania sadzonek obowiązuje jedna kolejka, zarówno dla osób fizycznych jak też dla placówek oświatowych.

Kupony za surowce oddane w piątek (kolor żółty), obowiązują w sobotę wyłącznie w przypadku wyczerpania zapasów wszystkich rodzajów sadzonek – kupon z piątku nie uprawnia do odbioru sadzonek poza kolejką w sobotę (obowiązuje jedna kolejka, tj. kolejka do oddawania surowców).

Sadzonki w Gdyni i Rumii w zamian za kupony

W sobotę 25 kwietniaw Parku Kolibki w Gdyni Orłowie wpadnijcie na festyn odbywający się pod nazwą „Drzewko za makulaturę”.

Zgodnie z tymi informacjami jakie podają organizatorzy akcji to  w godzinach 10.00 do 14.00 będziecie mieli okazję wymienić makulaturę czyli wszystkie zgromadzone ulotki, gazety,papierowe opakowania  i o zgrozo zbędne książki na sadzonki drzew lub ozdobnych krzewów. Za każde 5 kg surowca będzie Wam przysługiwała tylko albo aż jedna sadzonka

Organizatorzy dodają, że Do wymiany makulatury na sadzonki będą uprawniały specjalne kupony drukowane na łamach „Dziennika Bałtyckiego”

Warszawskie Dni Recyklingu

W najbliższy weekend 25-26.04.2015 r. możecie również wpaść do Warszawy razem z dziećmi  na dwa dni pełne eko-atrakcji, konkursów i warsztatów. 25 kwietnia wystarczy, że odwiedzicie dowolnie wybraną dzielnicę i macie pewność, że pod urzędami będą organizowane atrakcje, wtedy to również będziecie mogli dowiedzieć się interesujących Was rzeczy odnośnie nowego systemu gospodarki odpadami.

Edycje dzielnicowe Warszawskich Dni Recyklingu odbywać się będą według poniższego harmonogramu:

Start: 25 kwietnia 2015 r. Od godz. 10.00 do godz. 13.00
 
Bemowo – przed Urzędem Dzielnicy przy ul. Powstańców Śląskich 70
Białołęka – przed Urzędem Dzielnicy przy ul. Modlińskiej 197 
Bielany – Park Olszyna, przy studni wody oligoceńskiej, wjazd od strony ul. Gąbińskiej
Mokotów – Skwer Grupy AK „Granat” przy ul. Puławska / Broniwoja
Ochota – targowisko przy ul. W. Skorochód-Majewskiego 5
Praga- Południe – przed Urzędem Dzielnicy przy ul. Grochowskiej 274
Praga-Północ – parking za Urzędem Dzielnicy przy ul. Kłopotowskiego 15
Rembertów – przy Urzędzie Dzielnicy al. Chruściela 28, parking od strony ul. Konwisarskiej róg al. Chruściela.           
Śródmieście – przed Urzędem Dzielnicy, ul. Nowogrodzka 43
Targówek – przy Urzędzie Dzielnicy ul. Kondratowicza 20
Ursus – przy Urzędzie Dzielnicy ul. plac Czerwca 1976 r. nr 1.
Ursynów – przy Urzędzie Dzielnicy al. Komisji Edukacji Narodowej 61
Wawer – teren przy dawnym budynku urzędu w Falenicy ul. Włókiennicza 54
Wesoła – przy Urzędzie Dzielnicy, ul. 1 Praskiego Pułku 33
Wilanów – przy Urzędzie Dzielnicy ul. Klimczaka 2
Włochy – parking na tyłach budynku Urzędu Dzielnicy, al. Krakowska 257
Wola – dziedziniec Urzędu Dzielnicy, al. Solidarności 90
Żoliborz – parking na tyłach budynku Urzędu Dzielnicy, ul. Słowackiego 6/8

W niedzielę natomiast odbędzie się ogólnowarszawski finał, który w tym roku będzie miał miejsce na Placu Defilad.

Podczas Warszawskich Dni Recyklingu, za zebrane odpady segregowane (papier, plastik, szkło oraz elektrośmieci) warszawiacy dostaną sadzonki krzewów, kwiatów i ziół.  Więcej informacji znajdziecie tutaj.

[metaslider id=3278]

 

A jakie Wy macie plany na weekend? Świętujecie Dni Recyklingu? Odbywają się takowe w Waszych miastach? Piszcie w komentarzach.

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać: