Odpady w sieci – warto znać te miejsca

odpadyblog intro img

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak wygląda część internetu poświęcona gospodarce odpadami, recyklingowi, ekologii i surowcom wtórnym? Nie chciałbym się tutaj skupiać jedynie na sferze czysto blogowej ale na szerszej perspektywie wartościowego, ekologiczno-odpadowo-recyklingowego internetu.  Sprawdź jak gospodarka odpadami jest przedstawiana w internecie.

Odpady w internecie tak samo jak w codziennym życiu są rozdrobnione na kilka mniejszych części. Jakby tak się przypatrzeć bliżej to można w łatwy sposób znaleźć pewne analogie do Atomistycznej Teorii Daltona. Jest tutaj tak wiele tematyki skrajnie różnej, że należy chyba do analizy tematu podejść fragmentarycznie i dokładnie  prześledzić każdą twarz odpadów w sieci.  Być może jakaś wyda Wam się bardziej przyjazna, godna zaufania czy nawet atrakcyjna. Kto wie, apetyt wzrośnie w miarę czytania.

Newsy i informacje  – tutaj dowiesz się najbardziej zaskakujących informacji

Takich stron jest całe mnóstwo, chociaż jeszcze dwa czy trzy lata temu strony z ciekawostkami można było policzyć na palcach jednej ręki.  W ostatnim czasie wyrosły jak grzyby po deszczu a kolejne pewnie będą się pojawiać i kiełkować w dalszym ciągu. Zazwyczaj informacje na nich zamieszczane będa się powtarzać i to czy znajdziemy na nich jakąś naprawdę intrygująca informację zależeć będzie od tego czy autorzy postarali się i przeszukali krajowy i zagraniczny internet. Według mnie, kwestią czasu jest powstanie jakiegoś eko-wykopu. Wersji strony, skupiającej tylko i wyłącznie najciekawsze ekologiczne, odpadowe czy recyklingowe treści z internetu. Poniżej strony, na które warto zajrzeć bo może właśnie tam znajdziecie coś co przykuje Was do komputera na dłuższa chwilę. Być może będzie to coś, co poszerzy Wasze horyzonty?

 

 

fot: portalkomunalny.pl

Portal komunalny to klasyka gatunku. Profesjonalny portal wydawnictwa Abrys. W ostatnich latach  mogliśmy obserwować jego metamorfozę. Z szarej larwy portalu informacyjnego wykluł sie kolorowy i ciekawy w lekturze motyl.

 

fot: ekologo.pl

Jak sami o sobie mówią, są normalnymi i zwykłymi ludźmi. Na co dzień zajmują się tym czym większość z nas. Pracują, prowadza swoje firmy, uczą się, studiują ale co najważniejsze rozwijają swoje pasje. Łączy ich niewątpliwie troska o środowisko naturalne w szerokim tego słowa znaczeniu. Na Ekologo znajdziecie   ciekawe informacje o odpadach, energii, technologii, społeczeństwie i nawet o architekturze. Brać wybierać, czytać i się pasjonować.

fot: srodowisko.pl

Prawdziwy kombajn.  Informacje , wydarzenia i konferencje, informacje branżowe i katalog firm. Moc informacji a jednocześnie narzędzie, które we właściwych rękach ułatwia prace, mi osobiści pomogło kilka razy. Takich stron w internecie jest jeszcze kilka i każdą z nich warto odwiedzić. Poniżej wybrane dla Was, te najciekawsze i najbardziej przydatne.

 

fot:recyclingo.com

fot:odpady.net.pl

Weź odpady w swoje ręce – twórz i nadawaj nowe życie

Twórcza i artystyczna  część odpadowego internetu to coś w stylu kulinarnej blogosfery lub może nawet modowej. Wystarczy w Google wpisać “recykling” i pewnie większość wyszukiwanych stron będzie skupiać się na tworzeniu z odpadów czegoś nowego. Tak w ogóle to stron, które powiedzą jak nadać nowe życie odpadom jest cała masa. Jedne lepsze drugie gorsze ale łączy je jedno. Jedno jest pewne. Na 90% takich stron znajdziesz instrukcje jak z kapsli po piwie zrobić kolczyki a z klawiatury nowe klapki. Jak z palet zrobić łóżko oraz kanapę do salonu.  Jedynym ciekawym projektem w  tej dziedzinie jest strona OddamOdpady.pl – która, nie dość, że inspiruje to stwarza realne możliwości dostępu do surowca, czyli odpadów. Kto wie, może wasi sąsiedzi właśnie tworzą jakieś zaskakujące dzieła z dostępnych materiałów na OddamOdpady.pl? Macie pewnie swoje jakieś ulubione strony tego typu więc piszcie o nich w komentarzach, z przyjemnością zobaczę co tam się tworzy w Polsce:).

Masz odpady i nie wiesz co z nimi zrobić? Zarabiaj na nich

fot:wiewiorka.pl

Tutaj według mnie znajduje się cały creme de la creme całego odpadowego internetu. Platforma, która umożliwia łatwe pozbywanie się odpadów z domu a co najważniejsze, umożliwia zarabianie na tym. Jeżeli jesteście przedsiebiorczy a na pewno jesteście, to pewnie już słyszeliście albo zamiast czytac ten tekst już jesteście na ich stronie.  Jak działa wiewiórka.pl oraz ich karta pre-paid. Info w filmie poniżej.

 Ufff, trochę tych stron namnożyło się we wpisie prawda? Pewnie to nie sa jedyne interesujące, jakie można znaleźć w internecie. Na tą chwilę, w której tworzę ten wpis to jest najlepsze co mogę Wam zaoferować oraz to co przyszło mi do głowy z tych ciekawszych rzeczy. Jednak pewnie coś pominąłem i o kimś zapomniałem. Jeśli macie stronę jaką chcielibyście dodać to podajcie ją w komentarzach. Stwórzmy pod tym wpisem bazę wartościowych miejsc eko-odpadowych w internecie.
Pozdrawiam.
Tomasz Araszkiewicz.
odpadyblog.pl

0 Shares:
 1. Dzięki za ciekawe strony. Widać, że internet w zakresie odpadów ma jednak coś do zaproponowania oprócz waszego bloga.

 2. Ekologo nie znałem, a całkiem fajny serwis.

  Ze stron których niema: oddamodpady.pl – chociaż nie wiem jak to funkcjonuje tak naprawdę

  Ekobrokers.pl – na ten moment nie działa, ale była to strona dla osób/firm, które chcą sprzedać swoje odpady. Być może nie jest to jeszcze ten czas na tego typu strony, gdzie osoby/firmy oddają/sprzedają odpady
  Inne: recykling-polska.pl, nanowosmieci.pl

  1. Dzięki Wielkie za ciekawe linki! Zdecydowanie przyda się poszerzenie horyzontó, chociaż większość z nich jest znana ale zawsze trafi się coś nowego i ciekawego.

 3. Skoro padła w tekście prośba o wartościowe internetowe eko-miejsca, to zrobię nieco reklamy blogowi http://www.green-projects.pl. Wprawdzie nie jesteśmy blogiem stricte odpadowym, bo piszemy o różnych eko-scytujących sprawach, to jednak pojawiają się tam również wpisy o odpadach (niektóre nawet idą dalej w świat). Zapraszamy więc do zapoznania się z naszym blogiem (polubienia na FB również mile widziane).

  A Wasz blog będziemy z pewnością odwiedzać 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać: