Automaty do zbierania opakowań

Coca-Cola w ramach swojej kampanii ” Wszystkie ręce na pokład” wprowadza do 10 automatów do zbierania odpadów opakowaniowych ze szkła,tworzyw sztucznych oraz aluminium. Czy tak zaczyna się długo wyczekiwana rewolucja w systemie zbiórki butelek i puszek?

Coca-Cola w ramach swoich celów na najbliższe 11 lat podjęło się zbiórki i poddania recyklingowi wprowadzanych na rynek opakowań. Koncern dąży do osiągnięcia podjętych wyzwań Również w Polsce razem z Miastem Stołecznym Warszawa oraz fundacją Nasza Ziemia. Globalnie marka współpracuje również z  inicjatywą New Plastics Fundacji Ellen MacArthur, organizacją Ocean Conservancy  oraz Trash Free Seas Alliance oraz World Wildlife Fund.

Polska na drodze do sukcesu jest pierwszym krokiem i to tutaj staną pierwsze automaty do zbiórki odpadów – butelek i puszek. Pierwsze 5 urządzeń znajdziemy na ulicach Warszawy jeszcze przed wakacjami. Jeśli na swojej drodze do pracy, z lub do domu natknęlibyście się na automaty coca-coli to dajcie znać i podzielcie się z nami zdjęciami i wrażeniami. Ciekawi jesteśmy czy taki system zbiórki odpadów faktycznie działa i nie ma większych problemów z pogiętą puszką lub butelką.

Oddając butelki do systemu zbiórki należy pamiętać, że  odpowiednie segregowanie odpadów to jeden ze sposobów na to by odpowiednie surowce trafiały w odpowiednie miejsca – według ich dalszego zagospodarowania. Im dłużej surowce, w tym przypadku aluminium,szkło i tworzywa sztuczne pozostaną w obiegu tym większa szansa na wykorzystanie ich jako realnej wartości w poszczególnych gałęziach przemysłu. Największe niebezpieczeństwo i fiasko tego projektu jest takie, że selektywnie zebrane odpady zostaną odebrane przez zwykłą firmę komunalną.

Firma Coca-cola poza realizacją celów związanych z zagospodarowaniem odpadów stawia również na rozwój społeczeństwa. Do 2020 roku firma zobowiązała się do włączenia na rynek pracy  pięciu milionów kobiet oraz osób młodych.  Więcej na ten temat znajdziecie tutaj. Akcja w internecie oznaczana jest hastagami #WciążZmieniamy.

Pozdrawiam
Tomasz Araszkiewicz

0 Shares:
1 komentarz
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się spodobać: