Słomki wielorazowego użytku- czy to kolejny modny gadżet?

Dużo ostatnimi czasy mówi się o ochronie środowiska, o wszechobecnym w naszym życiu plastiku oraz o tym, że żyjemy na kredycie ekologicznym. Niestety adekwatnie do narzekań mało jest działań podejmowanych w kontrze, aby ten negatywny wpływ człowieka na środowisko ograniczyć.

A przecież wystarczy zacząć od siebie i metodą małych kroków eliminować swoje niekoniecznie ekologiczne zachowania i przyzwyczajenia.  Osobiście zaczęłam od noszenia własnych toreb na zakupy oraz worków zastępujących słynne zrywki, w które pakuje się owoce, warzywa czy pieczywo. Mały krok, a jednak cieszy i daje satysfakcję.

Sklepy prześcigają się obecnie w zachęcaniu do nabywania różnych eko gadżetów. Jedne z nich są bardziej trafione inne mniej. Dziś pod lupę biorę słomki szklane i metalowe.

Ogólnie rzecz biorąc w całym swoim życiu korzystam ze słomek naprawdę rzadko. Nigdy w domu, zazwyczaj tylko

„ na mieście”. Jest to rzecz bez której doskonale mogę się obyć w życiu codziennym. Niemniej jednak mając okazje przetestowania tego rodzaju gadżetów- skorzystałam.

Moimi głównymi obawami w stosowaniu słomek wielorazowego użytku było ich mycie i powtórne użycie. Plusem jest więc dostępność specjalnych czyścików (zazwyczaj do zakupu w komplecie ze słomkami).  Sprawdziłam- czyściki świetnie sprawdzają się zarówno przy słomkach metalowych jak i szklanych. Nie miałam problemu również z piciem napoi bardziej gęstych typu smoothie. To na co polecam zwrócić uwagę to gryzienie słomek- jeśli chcecie mieć całe zęby nie róbcie tego! Dodatkowo nie wiem, jak czyszczenie odbywa się w lokalach gastronomicznych, więc zawsze lepiej sprawdzić taką słomkę, czy aby na pewno została odpowiednio umyta.

Podsumowując- słomki wielorazowego użytku są naprawdę fajne. Jeżeli nie wyobrażasz sobie drinka bez słomki- naprawdę polecam. Jednak jeżeli do tej pory nie miałeś potrzeby używania słomek, będzie to dla Ciebie kolejny gadżet, który po pewnym czasie stanie się odpadem. Mimo wszystko jednak, lepszy jest odpad metalowy czy szklany od odpadu z mixu tworzyw sztucznych czy laminowanego papieru, który zazwyczaj nie nadaje się do recyklingu.

Chętnie poznam Wasze zdanie odnośnie słomek wielorazowego użytku. Piszcie w komentarzach!

 Monika Michalska

Wpis powstał we współpracy z  pajlo.pl

2 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać: