Aplikacje ułatwiające przejście na zieloną stronę mocy

Większość z nas siedzi teraz w domu, wyjścia dzielimy na te pozwalające nam nie zwariować (las, park) i te pozwalające nam nie umrzeć z głodu (bazar, sklep spożywczy). Telefon jest naszym nieodłącznym atrybutem, mamy w nim pracę, znajomych i hobby.

Kiedy ta przydługa domówka się skończy i  wyjdziemy z domów, warto będzie sprawdzić, gdzie kupimy za bezcen jedzenie z restauracji, które jest pełnowartościowe ale po prostu się nie sprzedało.

W tym celu polecam dwie aplikacje, które w zasadzie działają tak samo. Restauracja wrzuca informacje o tym jakie posiłki ma na sprzedaż danego dnia, następnie użytkownik aplikacji może je kupić za jej pośrednictwem i odebrać na miejscu.

 

 

Aplikacje, o których mówię to Foodsi oraz ToGoodToGo bardzo fajnie można sobie w nich posortować typy restauracji pod względem rodzajów kuchni, jak również włączając opcję lokalizacji, aplikacja wskaże nam wszystkie restauracje w pobliżu.

Plusy:

– wszystkie restauracje w jednym miejscu

– atrakcyjne ceny (nawet 70% taniej)

-zapobieganie marnowaniu jedzenia

Minusy:

– dostępne są tylko większe miasta, ale to raczej kwestia świadomości restauratorów i ciągle małej popularności tego rozwiązania

– wyłącznie osobisty odbiór

Jeżeli szukasz informacji na tematy związane z szeroko pojętymi działaniami na rzecz idei less waste to ciekawym pomysłem jest aplikacja LimitWaste . Mając zainstalowaną aplikację wiesz, gdzie w Twoim mieście znaleźć szewca, gdzie pójść na zakupy do second handu, a nawet gdzie w Twojej okolicy znajdziesz miejski kompostownik.

Plusy:

-spory zbiór informacji w jednym miejscu

– możliwość wystawienia oceny danego miejsca, co ułatwia poszukującym wybór

-propagowanie idei less waste

Minusy:

-aplikacja póki co działa w kilku miastach ale istnieje możliwość własnoręcznego dodania miasta

-jest jeszcze dosyć mało popularna stąd też mało jest  w niej miejsc i opinii- czas to zmienić 😉

Nadal nie jesteście pewni tego, jaki wpływ na środowisko ma Wasze codzienne życie? Koniecznie sprawdźcie aplikację EcoHero- Eco Traker.

Aplikacja ta, na podstawie wprowadzonych przez użytkownika aktywności, w czterech kategoriach (posiłek, transport, aktywność, odpady) pokazuje w liczbach Twój wpływ na emisję, zużycie wody i zanieczyszczenie powierzchni Ziemi.  Polecam wszystkim tym, którzy nadal uważają, że działania jednostki nie są w stanie niczego zmienić.

Plusy:

– możliwość uzmysłowienia sobie jak nasz sposób bycia ma wpływ na Ziemię

Minusy:

– trzeba być regularnym we wprowadzaniu danych

-ograniczone opcje odnośnie używanych odpadów i posiłków

-dane mogą być bardzo ogólne

A może nie wiesz jak segregować odpady? Sieć podpowiada w kilku miejscach jak robić to prawidłowo. Moja ulubiona strona to Segreguj na 5, właścicielem strony jest Miasto Stołeczne Warszawa.  Obsługa strony jest bardzo prosta, wystarczy wpisać nazwę odpadu, z którym nie wiemy co zrobić i od razu pokazuje nam się, do jakiego pojemnika powinniśmy dany odpad oddać.

Kończąc mój wywód- polecam Wam  testowanie, nie tylko tych aplikacji. Jest to fajny sposób żeby zrobić coś inaczej i przekonać się, że mamy wpływ. Przydatnych aplikacji, z pewnością jest więcej- chętnie przeczytam w komentarzach z jakich korzystacie Wy 😉

 

44 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się spodobać: