Kim jesteśmy?

OdpadyBlog to miejsce w sieci, w którym dzielimy się naszą wiedzą i opinią  na temat gospodarki odpadami w Polsce i na świecie. Komentujemy interesujące wydarzenia i dzielimy się z Wami naszymi pomysłami.  Zostań z nami,  a z pewnością przekonasz się, że “śmieci” to coś więcej niż trzy problematyczne kontenery pod blokiem.

 

Tomasz AraszkiewiczTomasz Araszkiewicz – Autor bloga, absolwent Inżynierii Środowiska ze specjalizacją Gospodarka Odpadami na Politechnice Warszawskiej. Pasjonat i komentator tematów związanych z gospodarką odpadami oraz nowymi metodami i technikami zagospodarowania szeroko rozumianych śmieci. 

Blog ewoluował od projektu studenckiego do miejsca w którym jesteśmy postrzegani jako eksperci.  

Inspiruje mnie alternatywne postrzeganie odpadów, inne spojrzenie na problem śmieci i odkrywanie w nich potencjału surowcowego. Na blogu staram się pokazywać pasję i kreatywnie opowiadać o śmieciach. 

 

 

Monika Michalska –  Absolwentka Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie, specjalizuję się w termicznym zagospodarowywaniu odpadów oraz gospodarce odpadami komunalnymi.

Od zawsze lubiłam pisać. Blog to mój sposób pokazania profesjonalnej gospodarki odpadami szerszemu gronu odbiorców wychodzących poza osoby z branży.

Piszę o tym co słychać w aktach prawnych i jaki ma to wpływ na nasze życie. Uważam, że gospodarka odpadami to najciekawszy element zrównoważonego rozwoju, który ma niezwykle istotne przełożenie na to jak będzie wyglądał świat w przyszłości i co zostawimy przyszłym pokoleniom.

 

Zaufali Nam

 

Blog od swoich narodzin w internecie stał się wehikułem, dzięki któremu mogliśmy poznać wiele wspaniałych osób. Twórcy, artyści, organizacje czy inni blogerzy. Zgromadzonym doświadczeniem wspieramy działania :

  • Zakładów produkcyjnych
  • Organizacji odzysku odpadów
  • Małych i średnich firm
  • Agencji reklamowych
  • Branży gastronomicznej i cateringów dietetycznych
  • Kół Naukowych i organizacji studenckich
  • Gazet i czasopism
  • Blogosfery
  • Mediów

Podróż naszym pojazdem wraz z nimi zaowocowała wieloma inspiracjami i dodatkową motywacją do dalszego tworzenia. Mieliśmy przyjemność poznać, współpracować a w niektórych przypadkach nadal współpracujemy z :

 

W którym miejscu naszej drogi obecnie się znajdujemy?

Blogosfera i blogerzy to miliony osób, które mają coś ważnego do powiedzenia. Sprawdź w którym miejscu blogosfery odpadyblog znajduje się aktualnie. Wystarczy sprawdzić nasze statystyki oraz odwiedzić nasz profil na #Hash.fm

Znajdziesz nas również w mediach

 

Zostaliśmy zaproszeni do studia Dzień Dobry TVN, gdzie Monika mówiła o tym jak segregować rozsądnie śmieci? Od czego zacząć, dlaczego to takie ważne i czy wszystko trafia do mitycznej „jednej śmieciarki”.  

Dzień Dobry TVN : Jak segregować śmieci i… nie płacić za sąsiada?
Tygodnik Przegląd Nr 43/2019

Rzeczpospolita,  Dodatek z okazji Dnia Ziemii 

Radio Chilli Zet

Radio TOK FM

Nasza pasja została doceniona w takich mediach jak Radio i prasa zarówno w Polsce jak i  w Argentynie. OdpadyBlog był gościem Pawła Sulika w audycji Post Factum w radiu TOK FM w której, podczas krótkiej rozmowy mogliśmy wymieniać się spostrzeżeniami na temat gospodarowania odpadami.

Wpis Czy polski biowęgiel podbije świat został opublikowany przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Buenos Aires. Nasz wpis dotyczący innowacyjnego paliwa – biowęgla-  został przetłumaczony na język hiszpański i opublikowany w 2 numerze biuletynu, którego tematem jest energia odnawialna. Biuletyn do ściągnięcia tutaj.  Jednym słowem, doceniono nas w Argentynie.

Biznes i Etos

 Autorzy bloga również są autorami artykułów oraz wsparciem dla pism w których poruszana jest tematyka zrównoważonego rozwoju oraz społeczna odpowiedzialność biznesu. Jednym z takich przykładów jest opublikowany artykuł dotyczący idei oraz całego systemu zbiórki nakrętek w Województwie Podkarpacki. Mamy nadzieję, że nasza działalność również okaże się dużym wsparcie dla lokalnych działań w tym zakresie.

Autorzy bloga pojawiali się nie tylko w biuletynach i pismach naszą przygodę z mediami zaczęliśmy już dużo wcześniej, niemalże na samym początku naszej działalności, Gościliśmy również w rozgłośniach radiowych. Chciałbyś posłuchać o czym mówiliśmy na początku naszego blogowania? Zapraszamy do sentymentalnej podróży w czasie. Sam przekonaj się jak się zmieniliśmy na przestrzeni lat.

 

 

 

1 komentarz
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *