Kim jesteśmy?

Kim jesteśmy? Kilka słów o nas:

Odpadyblog to najlepszy blog w sieci o gospodarce odpadami, recyklingu oraz odnawialnych źródłach energii. Nasz blog to miejsce w sieci, w którym dowiesz się wielu ciekawych i zaskakujących informacji na temat gospodarki odpadami, recyklingu i odnawialnych źródeł energii a wszystkie informacje i wiadomości przygotowane zostały dla Ciebie najlepszej formie.  Dzięki odpadyblog zmienisz swoje spojrzenie dotychczasowe zdanie na temat gospodarki odpadami.

Czytelnicy – Główna siła napędowa wszelkich naszych działań. Odpadyblog nie odpado-blogowałby bez Was. Dajecie nam niezliczone ilości pozytywnej energii. Stale nas motywujecie do ciągłego prowadzenia i doskonalenia bloga. Dzięki waszej obecności i  komentarzom rozwijamy się dalej.


OLYMPUS DIGITAL CAMERATomasz Araszkiewicz
 – Założyciel bloga. Głowa przepełniona pomysłami związanymi z gospodarką odpadami w szerokim tego słowa znaczeniu. Począwszy od unieszkodliwiania odpadów  przez zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny po edukację ekologiczną i odpadową. Twórca  treści na blogu.

Zaczynając blogowanie uczynił pierwszy mały krok dla blogowej gospodarki odpadami a wielki  dla ludzkości. Absolwent Inżynierii Środowiska ze specjalizacją Gospodarka Odpadami na Politechnice Warszawskiej.


DSC_0105BW_SnapseedMonika Michalska
–  Absolwentka Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie, specjalizuje się w odnawialnych źródłach energii oraz gospodarce odpadami komunalnymi. Pasję do gospodarki odpadami łączy z kreatywną edukacją ekologiczną. Zawodowo zajmuje się paliwami alternatywnymi, szczególną sympatią pałając do paliwa RDF. Sama o sobie mówi, że posiada ambitny i niezwykle chłonny umysł zafascynowany nowymi technologiami w dziedzinie pozyskiwania “zielonej energii” głównie poprzez termiczne przekształcanie odpadów.

Energię do działania przekłada również na życie osobiste. Prywatnie, zainteresowana wszystkimi technologiami pozwalającymi wytworzyć energię z odpadów. Początkująca biegaczka i fanka wszelkiej aktywności fizycznej.

Ponadto w tworzeniu bloga brali udział:

 • Jakub Szostakiewicz
 • Tomasz Zaliwski
 • Olga Korwin-Piotrowska

Zaufali Odpadyblog

Blog od swoich narodzin w internecie stał się wehikułem, dzięki któremu mogliśmy poznać wiele wspaniałych osób. Twórcy, artyści, organizacje czy inni blogerzy. Zgromadzonym doświadczeniem wspieramy działania innych :

 • Zakładów produkcyjnych
 • Organizacji odzysku odpadów
 • Małych i średnich firm
 • Agencji reklamowych
 • Kół Naukowych i organizacji studenckich
 • Gazet i czasopism
 • Blogosfery
 • Media

Podróż naszym pojazdem wraz z nimi zaowocowała wieloma inspiracjami i dodatkową motywacją do dalszego tworzenia. Mieliśmy przyjemność poznać, współpracować a w niektórych przypadkach nadal współpracujemy z :

 Zaufali odpadyblog.pl

W którym miejscu naszej drogi obecnie się znajdujemy?

Blogosfera i blogerzy to miliony osób, które mają coś ważnego do powiedzenia. Sprawdź w którym miejscu blogosfery odpadyblog znajduje się aktualnie. Wystarczy sprawdzić nasze statystyki oraz odwiedzić nasz profil na #Hash.fm

Znajdziesz nas również w mediach

Nasza pasja została doceniona w takich mediach jak Radio i prasa zarówno w Polsce jak i  w Argentynie. OdpadyBlog był gościem Pawła Sulika w audycji Post Factum w radiu TOK FM w której, podczas krótkiej rozmowy mogliśmy wymieniać się spostrzeżeniami na temat gospodarowania odpadami.

Wpis Czy polski biowęgiel podbije świat został opublikowany przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Buenos Aires. Nasz wpis dotyczący innowacyjnego paliwa – biowęgla-  został przetłumaczony na język hiszpański i opublikowany w 2 numerze biuletynu, którego tematem jest energia odnawialna. Biuletyn do ściągnięcia tutaj.  Jednym słowem, doceniono nas w Argentynie.

Biznes i Etos

 Autorzy bloga również są autorami artykułów oraz wsparciem dla pism w których poruszana jest tematyka zrównoważonego rozwoju oraz społeczna odpowiedzialność biznesu. Jednym z takich przykładów jest opublikowany artykuł dotyczący idei oraz całego systemu zbiórki nakrętek w Województwie Podkarpacki. Mamy nadzieję, że nasza działalność również okaże się dużym wsparcie dla lokalnych działań w tym zakresie.

Autorzy bloga pojawiali się nie tylko w biuletynach i pismach naszą przygodę z mediami zaczęliśmy już dużo wcześniej, niemalże na samym początku naszej działalności, Gościliśmy również w rozgłośniach radiowych. Chciałbyś posłuchać o czym mówiliśmy na początku naszego blogowania? Zapraszamy do sentymentalnej podróży w czasie. Sam przekonaj się jak się zmieniliśmy na przestrzeni lat.

 

1 komentarz
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *